Kompleksowa pielęgnacja butów

Gruntowne czyszczenie i kompleksowa pielęgnacja butów to czynność, którą wykonujemy 2-3 razy do roku. Dzięki temu procesowi jesteśmy w stanie całkowicie oczyścić oraz odtłuścić powierzchnię skóry oraz usunąć warstwy wosków i impregnatów zalegających na butach. W ten sposób przygotowujemy skórę obuwia do głębokiej regeneracji, odżywienia i odbudowania podstawowych warstw ochronnych na powierzchni. Dla Twoich butów to istne SPA lub "wiosenne porządki", które uczynią skórę miękką, elastyczną, głęboko odżywioną, pozwolą na uzyskanie głębi koloru, miękkiej patyny i połysku na poziomie, który spełnia nasze oczekiwania.

Ten wpis polecamy również użytkownikom, którzy wcześniej korzystali z innych środków niż Saphir. Wiele z nich zawiera silikony i szkodliwe dla skóry substancje, które czym prędzej należy usunąć, by umożliwić głęboką regenerację skóry.
Cały proces trwa ok. 45 - 60 minut.

Opis produktów:

 1. Saphir Renomat - płyn do czyszczenia skór

  Silny, ale bezpieczny dla skór licowych płyn czyszczący, który skutecznie usuwa silikony, woski, żywice, nagromadzony brud i stare impregnaty z powierzchni skór. Płyn oczyszcza pory skóry, przygotowując ją do głębokiej regeneracji i odżywienia. Uwaga na silny, chemiczny zapach - stosować na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Przechowywać z dala od dzieci.

 2. Saphir Dubbin - tłuszcz do skór

  Wybitnie odżywczy tłuszcz do skór zapewnia głębokie i dokładne natłuszczenie skóry. Zapobiega jej pękaniu, przesuszaniu, pozwala na utrzymanie miękkości oraz elastyczności, wzmacniając jednocześnie właściwości hydrofobowe obuwia. Produkt zawiera 15% naturalnych olejów zwierzęcych. Po aplikacji do pełnego wchłonięcia zaleca się odczekać nawet do 48h.

 3. Saphir Renovator - renowator do skór licowych

  Doskonała odżywka, która delikatnie czyści, ale przede wszystkim głęboko regeneruje i odżywia skórę. Produkt na bazie oleju z norek, który nie zawiera wosków. Jest optymalną bazą do aplikacji kremów i wosków.

 4. Saphir Pommadier Cream - krem koloryzujący

  Najwyższej jakości krem do skór o wysokiej koncentracji substancji odżywczych, pigmentów i wosków. Odżywia, regeneruje odcień skóry, tworzy pierwszą warstwę ochronną na powierzchni obuwia. Zaleca się aplikację w 2-3 kolejnych warstwach.

 5. Saphir Pate de Luxe - pasta woskowa

  Produkt stanowiący ostatni etap, zapewniający połysk oraz tworzący ostatnie woskowe warstwy ochronne dla skóry. Poza możliwością osiągnięcia wysokiego połysku, pasty woskowe wzmacniają właściwości wodoodporne skór i mają duży wpływ na wymiar estetyczny. W większości schematów pasta woskowa stanowi ostatni etap pielęgnacji obuwia.

 1. SAPHIR RENOMAT

  Potężna moc płynu czyszczącego bez szkody dla skóry. Skutecznie usuwa silikony, woski, żywice, nagromadzony brud i stare impregnaty z powierzchni skór przywracając im naturalne właściwości i wygląd. Uwaga na silny, chemiczny zapach - stosować na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Przechowywać z dala od dzieci.

  Uwaga:
  Renomat stosowany na wysokiej jakości skórach, usuwa nagromadzony brud, woski, żywice i silikony odzyskując naturalny wygląd skóry i nie wpływając na oryginalne wykończenie. Jednak różnorodność, oraz jakość wykończenia obuwia jest dziś tak różna, iż nie powinieneś rezygnować z próby na małym skrawku przed przystąpieniem do właściwego użycia preparatu. Czasem zdarza się, iż przy bardzo delikatnych skórach lub wykończeniach słabszej jakości, Renomat może powodować niepożądane zmiany. To dobry moment, by przypomnieć złotą zasadę, której należy przestrzegać:

  Przed właściwym zastosowaniem każdego środka należy przeprowadzić próbę w niewidocznym miejscu, sprawdzając działanie produktu. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności!

  Jeżeli masz wątpliwości co do mocy Renomatu, do czyszczenia użyj nieco delikatniejszego Mydła Avel.

  Krok 1.
  Oczyścić powierzchniwo obuwie z kurzu i brudu za pomocą szczotki z włosia końskiego

  Krok 2.
  Używając bawełnianej szmatki, oczyścić głęboko skórę RENOMATEM. Małymi kolistymi ruchami oczyszczamy poszczególne partie skóry, skupiając się na kolejnych niewielkich obszarach.

  Krok 3.
  Kiedy usunęliśmy wszystkie zabrudzenia i warstwy starych środków, bawełnianą szmatką na sucho oczyszczamy całą powierzchnię.

 2. SAPHIR DUBBIN

  Wybitnie odżywczy tłuszcz zawierający 15% naturalnego oleju zwierzęcego.
  Zapewnia głębokie odżywienie skór gładkich. Zaleca się stosowanie tego produktu na skórach przesuszonych wymagających regeneracji oraz w sezonie jesienno-zimowym wzmacniając właściwości wodoodporne skór. Buty właściwie natłuszczone zyskają na miekkości, elastyczności, właściwościach hydrofobowych i będą mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Formuła tłuszczu Saphir pozwala na przeniknięcie wgłąb skóry, dając szybki i widoczny efekt w postaci miękkiej, elastycznej skóry. Tłuszcz należy aplikować w minimalnych dawkach ze względu na wydajność. Warto poczekać do 48h do pełnego wchłonięcia. Stosować nie częściej niż 2-3 razy do roku. Tłuszczem impregnujemy również skórzane podeszwy.

  Ważne: Dubbin aplikuj w minimalnych dawkach!
  Jeżeli użyjesz zbyt dużej ilości tłuszczu, skóra może nie być w stanie
  go wchłonąć i cały proces może trwać nawet tydzień.

  Po aplikacji Dubbinu, pozwól skórze całkowicie wchłonąć substancje odżywcze (do 48h). Dopiero wtedy będzie właściwie natłuszczona i gotowa do przyjęcia wosków. Zbyt mocno natłuszczona skóra nie przyjmie wosków i nie pozwoli na osiągnięcię wysokiego połysku. Po pełnym wchłonięciu skóra odzyska naturalny kolor, elastyczność i będzie można na niej aplikować kremy oraz pasty.

 3. SAPHIR RENOVATEUR

  Saphir Renovateur Medaille d'Or - renowator w kremie 75 ml
  Jeden z najpopularniejszych i najbardziej unikatowych produktów w ofercie. Stworzony na bazie wosku pszczelego oraz oleju z norek krem nazywany często przez klientów "płynnym złotem", zapewnia przede wszystkim głębokie odżywienie skór i ich regenerację.

  Zaleca się stosowanie produktu, jako podstawy przy polerowaniu oraz przy osiąganiu lekkich efektów patyny. Przy bieżącej pielęgnacji polecamy stosować środek 3-4 razy do roku, za każdym razem, kiedy przystępujemy do gruntownego czyszczenia i pielęgnacji butów.

  Krok 1.
  Oczyścić powierzchnię skóry z brudu i kurzu za pomocą szczotki z włosia końskiego.

  Krok 2.
  Aplikujemy minimalne ilości (krem jest bardzo wydajny) za pomocą szmatki, masując skórę okrężnymi ruchami. W celu lepszej kontroli ilości nakładanego kremu, polecamy pozostawić jego część na pokrywce słoiczka, z której będzie nam zdecydowanie łatwiej dawkować.

  Krok 3.
  Po wchłonięciu produktu (trwa to ok. 3 minuty), delikatnie wypolerować skórę bawełnianą szmatką lub szczotką.

 4. SAPHIR POMMADIER CREAM

  Pommadier Cream to głęboko odżywiający skórę krem zawierający wysoką zawartość pigmentu, dzięki czemu umożliwia skuteczną regenerację koloru, pokrycie drobnych odbarwień i rys na skórze oraz efekt delikatnej patyny. Pommadier Cream wzmacnia właściwości wodoodporne skóry, wpływa na jej miękkość, elastyczność, odporność na uszkodzenia i zapewnia utrzymanie jej w dobrej kondycji przez długie lata. Zaleca się stosowanie kremu na całej cholewce, w odróżnieniu od Pasty Woskowej, za pomocą kórej uzyskuje się połysk na noskach i piętach obuwia.

  Unikalna formuła kremu Pommadier Medaille d'Or pozwoliła na połączenie w jednym produkcie wielu rodzajów wosków, masła shea, wysokiej jakości naturalnych pigmentów i substancji pozwalających na optymalną ochronę oraz pielęgnację skór w sposób o wiele bardziej skuteczny niż w przypadku zwykłych środków.

  Po zastosowaniu do czyszczenia Saphir RENOMAT, zaleca się aplikację 3 kolejnych warstw kremu, by odbudować warstwę ochronną. Po tak głębokim czyszczeniu, jakie oferuje Renomat jedna warstwa może być niewystarczająca, a skóra może pozostać zbyt mocno narażona.

  Krok 1.
  Na małym, niewidocznym skrawku przed właściwym zastosowaniem robimy próbę, dobierając kolor i upewniając się, że efekt po zastosowaniu spełni nasze oczekiwania. Na poniższej fotografii próba weryfikująca przy pomocy kremów o numerach #03 (jasny brąz) i #37 (średni brąz). Zdecydowanie lepsza okazała się opcja #37.

  Uwaga: Jeżeli zdarzy Ci się zastosować niewłaściwy kolor kremu lub pasty, zazwyczaj za pomocą RENOMATU będziesz mógł ten efekt odwrócić i wrócić do stanu wyjściowego.

  Krok 2.
  Pommadier Cream najlepiej aplikować w minimalnych ilościach (wysoka wydajność) za pomocą szmatki, masując skórę miejsce przy miejscu okrężnymi ruchami. W celu lepszej kontroli ilości nakładanego kremu, polecamy pozostawić jego część na pokrywce słoiczka, z której będzie nam zdecydowanie łatwiej dawkować. Aplikując krem w trudno dostępne miejsca (szwy, łączenia) lepiej użyć małej szczoteczki, np. Pommadier Brush.

  Krok 3.
  Po wchłonięciu produktu (trwa to ok. 3 minuty), delikatnie wypolerować skórę bawełnianą szmatką lub szczotką.

  Krok 4.
  Powtórz kroki 2 i 3 trzy lub cztery razy, za każdym razem tworząc nową warstwę.

  Uwaga:
  W tym przypadku tworzymy więcej warstw, ze względu na użycie silnego środka, jakim jest RENOMAT. Po jego użyciu skóra jest przygotowana do optymalnego odżywienia, ale jest też bardzo delikatna. Dlatego musimy ją chronić nieco mocniej niż przy standardowej pielęgnacji.
  Kilka warstw pozwoli nam w przyszłości na szybką regenerację wykończenia - zazwyczaj wystarczy kilka ruchów szczotką lub szmatką, by odzyskać efekt. 1 warstwa kremu i 1 warstwa wosku to będą maksymalne dawki, jakie będą potrzebne przy bieżącej pielęgnacji. Jakość = Wydajność. Są fachowcy, którzy ze względu na wydajność, uważają środki Saphir za najtańsze na świecie :)

 5. SAPHIR PATE DE LUXE

  Ta wyjątkowa formuła pasty woskowej, przy odrobinie wprawy pozwala na osiągnięcie na butach bardzo wysokiego połysku (High Gloss, Mirror Shine). Pate de Luxe zawiera woski o zdecydowanie wyższym stężeniu niż krem pommadier. Produkt zawiera najlepsze jakościowo woski, z których każdy doskonale spełnia swoją funkcję. Formuła zawiera wosk pszczeli (odżywienie, zmiękczenie), wosk Carnauba (wysoki połysk, zabezpieczenie buta przed uszkodzeniami), woski roślinne (długotrwały połysk), woski mineralne (odporność na wodę). Najlepsze jakościowo naturalne substancje wnikają głęboko w strukturę skóry, działając o wiele skuteczniej niż zwykłe pasty. Nieosiągalną dla konkurencji jakość środków Saphir, podkreśla również piękny, naturalny zapach większości produktów, przypominający bardziej zapach ekskluzywnych kremów do twarzy niż past do butów.

  Krok 1.
  Za pomocą bawełnianej szmatki aplikujemy bardzo cienką warstwę pasty woskowej Pate de Luxe na powierzchnię skóry. Robimy to na małych obszarach, kolistymi ruchami.

  Krok 2.
  Pozostawiamy buty z pierwszą warstwą wosku do utwardzenia (3-5 minut) i polerujemy szczotką w celu usunięcia pozostałości.

  Krok 3.
  Powtórz kroki 1 i 2 trzy- lub czterokrotnie w celu utworzenia kolejnych warstw wosku.

  Krok 4.
  W celu uzyskania wysokiego połysku, tworzymy kolejną warstwę wosku przy pomocy minimalnej ilości wody (1-3 krople). Pokrywka pasty może nam pomóc w aplikacji wody (zobacz zdjęcie). Wysoki połysk osiągamy tylko na noskach i piętach - na twardych i niepracujących częściach cholewki. Zbyt grube warstwy wosku w pracujących częściach cholewki mogą się wykruszać.

  Krok 5.
  Na fotografii sposób polerowania, polegający na trzymaniu buta między nogami (zabezpiecz spodnie skórzaną matą lub szmatką). Dzięki tego typu polerce możesz efekt osiągnąć nieco szybciej - temperatura wytwarzana siłą tarcia pomaga w osiągnięciu "lustra". Szmatka używana w tym kroku, powinna być czysta i zarezerwowana do polerki. Złóż ją w ten sposób, by jedna strona była zarezerwowana dla ciemnych butów (czarne i ciemno brązowe), a druga dla jaśniejszych odcieni skór.

Gruntowne czyszczenie i kompleksowa pielęgnacja pozwala na osiągnięcie pięknego efektu wizualnego w postaci miękkiej patyny oraz wysokiego połysku. Ponadto tak przygotowane buty są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami (warstwy wosku i odżywiona, elastyczna skóra), zabrudzeniami (warstwy wosku), wilgocią (warstwy wosku i substancje natłuszczające). Dzięki najwyższej jakości naturalnym składnikom skóra oddcyha, jest zdrowa i przyjemna w użytkowaniu. Potencjalne zabrudzenia usuwa się błyskawiczne, a bieżąca pielęgnacja nie trwa więcej niż 5 minut (naczęściej 45 sekund) :)
Wysoki połysk na noskach to nie tylko wspaniały efekt wizualny. Uderzając butem o twardą krawędź najczęściej uszkodzisz warstwę wosku, ale skóra na tym nie ucierpi.