Pierwsze kroki z Saphir

Dobre buty to absolutna podstawa! Ale pierwsze pytanie, które nasuwa się w momencie zakupu to ... jak o nie dbać? Obuwie po opuszczeniu pudełka powinny być otoczone właściwą opieką w oparciu o dobre środki. Jeżeli ten warunek zostanie spełniony, będziesz się nimi cieszył przez długie lata.

Najczęściej zadawane pytanie przez klientów, to: "od czego zacząć"?

Sprawa w większości przypadków jest banalnie prosta i warto zacząć od podstaw, z czasem stopniowo przechodząć do bardziej zaawansowanych technik, a nawet prostych renowacji, które dadzą nowe życie naszym starym butom. Już najprostrzy zestaw kosmetyków daje dobre, widoczne efekty przy minimalnym wysiłku i zaangażowaniu.

Nowicjusze, nie ma się czego bać! Nawet podstawowa pielęgnacja obuwia, nie angażująca specjalnie Waszego czasu, będzie miała ogromny wpływ na wygląd, estetykę, jakość i trwałość obuwia. Warunek konieczny - dobrej jakości kosmetyki SAPHIR!

Zasadą jest, że dobrze wykonane buty przy odpowiedniej pielęgnacji powinny służyć minimum 10 lat. Te najlepsze i dobrze pielęgnowane mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, międzyczasie wymieniając kilkukrotnie podeszwę.

Marka Saphir posiada szeroką gamę produktów, które spełnią oczekiwania zarówno początkujących jak i nawet najbardziej wymagających miłośników obuwia. Mnogość produktów nie powinna zniechęcać, gdyż podstawowe zestawy są proste i mogą składać się z 1-3 produktów banalnie łatwych w zastosowaniu.

ZŁOTY STANDARD SAPHIR

Saphir Médaille d'Or (Saphir złoty medal) jest linią absolutnie najlepszych produktów, których potrzebują wysokiej jakości buty i skóry. Ta linia przez fachowców na całym świecie powszechnie uznawana jest za optimum. Ekskluzywne środki powstające we Francji z bezkompromisowo najlepszych składników pozyskiwanych z przeróżnych zakątków świata zawdzięczają swą legendę preparatom, które zdobyły złoty medal w swojej kategorii w 1925 roku w Paryżu (Saphir Medaille d'Or 1925 Paris). To był początek - dziś ze środków SAPHIR korzystają najlepsze, najbardziej znane i stawiające na jakość marki, np. John Lobb, Louis Vuitton, Edward Green, Corthay, Hermes ... lista jest bardzo długa. Formuła tych niesamowitych środków oparta jest na najwyższej jakości woskach oraz naturalnych składnikach, nie zawierających silikonów i szkodliwych produktów ropopochodnych, które często są stosowane w tańszych produktach.

ZESTAW PODSTAWOWY, ZESTAW DLA ŚREDNIO-ZAAWANSOWANYCH, ZESTAW DLA ZAAWANSOWANYCH

Dzięki efektom, jakie użytkownicy osiągają za pomocą produktów SAPHIR, pielęgnacja obuwia często w rozmowach i dywagacjach awansuje do rangi sztuki i tak też jest określana - "Sztuka pielęgnacji obuwia i skór". Przy czym Artystą może zostać każdy. Nie ma tu sztywnych zasad i reguł - jedynie podstawy i rekomendacje. Z czasem każdy na bazie doświadczenia, prób oraz obserwacji, dochodzi do własnych sposobów oraz rozwiązań. Sztukę pielęgnacji jak w wielu innych dziedzinach życia najlepiej zacząć od podstaw i zestawu dla początkujących, który pozwoli na szybkie efekty i poznanie specyfiki poszczególnych produktów. Już przy pierwszym kontakcie z nimi, większość ludzi zachwyconych jest skutecznością, konsystencją, wydajnością i zapachem (UWAGA! Słoiczki z produktami Saphir, ze względu na zapach i konsystencję są czasem mylone z ekskluzywnymi kremami do twarzy - nie stawiać w łazience! I nie jest to żart!). Z czasem, większość klientów w naturalny sposób rozszerza paletę produktów przechodząc do zestawów dla średnio-zaawansowanych i w końcu dla zaawansowanych, które pozwalają dokonywać prostych renowacji obuwia, osiągać patynę i inne efekty.

Większość czynności jest banalnie prostych - wystarczy spróbować, zaczynając od zestawu podstawowego. Zadziwisz sam siebie i zrobisz ogromną przyjemność swoim butom oraz innym akcesoriom skórzanym, które posiadasz na wyposażeniu.

ZESTAW PODSTAWOWY DO SKÓR GŁADKICH, LICOWYCH

Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z pielęgnacją obuwia, rekomendujemy 2-3 podstawowe produkty:

 • Saphir Renovator Cream - czyści, odżywia i odnawia skórę
 • Saphir Pommadier Cream - odżywia, natłuszcza, wzmacnia wodoodporność, rekoloryzuje skórę i zapewnia umiarkowany połysk
 • Saphir Pate de Luxe (opcjonalnie) - pozwala na osiągnięcie lustrzanego połysku na noskach i piętach, wzmacniając jednocześnie właściwości wodoodporne skór
Podstawowe akcesoria do czyszczenia butów:
 • 2 szczotki z koncskiego włosia (jedna dla czarnych produktów, druga dla brązów)
 • dwie dobrej jakości szmatki bawełniane (jedna do aplikacji środków, druga do polerowania)
Opcjonalne akcesoria:
 • dobre, cedrowe prawidła
 • skórzana mata do pielęgnacji (lub inny, alternatywny podkład)
 • polerka ręczna z miękkim wykończeniem
 • szczoteczka Pommadier do aplikacji kremu
 • dwie małe szczoteczki do aplikacji past w trudno dostępne miejsca (szwy, łączenia ...)
 • łyżka do butów

DO ZAMSZU: Przeczytaj rozdział Jak czyścić i pielęgnować zamsz.

DO SKÓR SPECYFICZNYCH I EGZOTYCZNYCH:
 • skóry Cordovan - Saphir Cordovan Cream
 • skóry egzotyczne - Saphir Reptan
 • skóry lakierowane - Vernis Rife

DO ZAMSZU: Przeczytaj rozdział Jak czyścić i pielęgnować zamsz.

 

Podstawowy zestaw:

Dla tych, którzy chcą rozpocząć pierwsze kroki z produktami Saphir proponujemy dwa podstawowe produkty:

Czyszczenie i odżywianie

Saphir Renowator

Inne przydatne akcesoria:

Poznaj podstawy pielęgnacji butów zajrzyj tutaj.