Podstawy pielęgnacji butów

Najbardziej podstawowy zestaw do pielęgnacji butów składa się z dwóch produktów! Są to dwa najbardziej popularne środki z oferty - Saphir Renovator Cream i Saphir Pommadier Cream. Absolutnie najlepsze produkty, których użycie poprawi estetykę, wytrzymałość i trwałość Twoich butów. Wielu się dziwi, dlaczego w podstawowym zestawie nie ma pasty do butów. Otóż krem ma zdecydowanie lepsze właściwości natłuszczające i regeneracyjne. Pasta zapewnia wykończenie z wysokim połyskiem i wzmacnia właściwości wodoodpotne skór, ale jeżeli musimy dokonać wyboru ... w pierwszej kolejności stawiamy na Saphir Renovator Cream + Pommadier Cream.

Saphir Renovator Cream od lat jest najlepszą formułą regenerującą skóry licowe. Krem zawierający olej z norek, czyści i jednocześnie stanowi swoistą odżywkę dla skór. Pomaga w usunięciu nagromadzonego brudu w porach skóry, zapobiega jej przesuszeniu oraz pękaniu i pozytywnie wpływa na jej wygląd oraz chwyt.

 

Po zastosowaniu Saphir Renovator Cream buty są optymalnie przygotowane do przyjęcia kolejnych substancji odżywczych, pigmentów i polerki. Drugim kluczowym produktem jest Saphir Pommadier Cream, który to wszystko zapewni. Jego formuła zawiera wysoką koncentrację pigmentów (ok. 4-krotnie wyższą niż w pastach woskowych) i składników odżywczych, które wzmocnią własciwości hydrofobowe skór i pomogą im zachować optymalną elastyczność, zabezpieczając je przed uszkodzeniami. Skórę po zastosowaniu Saphir Pommadier Cream w końcowej fazie można wypolerować osiągając efekt półpołysku, który w wielu przypadkach prezentuje się zjawiskowo i w takim przypadku nie ma konieczności szukania "lustra" na butach.

UWAGA: Jeżeli jednak zależy Ci na najwyższym połysku (Mirror Shine, High Gloss), który zawsze zostanie zauważony, w ostatniej kolejności użyta być powinna na noskach i pietach pasta woskowa Saphir Pate de Luxe. O osiąganiu "lustra" na butach przeczytaj TU.

Saphir Pommadier Cream to najlepszy w swojej kategorii produkt, którego formuła oparta jest na naturalnych składnikach oraz wysokojakościowych woskach. W ostatnich latach formuła kremu wzbogacona została masłem Shea, które jeszcze bardziej uszlachetniło ten wyjątkowy produkt. Głębia koloru, odżywiona skóra, bariera ochronna, elastyczność, połysk, zwiększocna odporność na uszkodzenia mechaniczne ... Saphir Pommadier.

Krok 1: Czyszczenie butów

W pierwszej kolejności musimy oczyścić buty z kurzu i powierzchniowego brudu. Robimy to szczotką lub szmatką. Szmatka może być lekko wilgotna (ale nie mokra).

Krok 2: Głebokie czyszczenie skóry i jej regeneracja - Saphir Renovator Cream

W celu dogłębnego oczyszczenia porów skóry i jej regeneracji stosujemy Saphir Renovator Cream. Aplikujemy minimalne ilości (krem jest bardzo wydajny) za pomocą szmatki, masując skórę okrężnymi ruchami. W celu lepszej kontroli ilości nakładanego kremu, polecamy pozostawić jego część na pokrywce słoiczka, z której będzie nam zdecydowanie łatwiej dawkować.

Krok 3: Ściągamy nadmiar Renovator Cream z powierzchni skóry

Skóra w ciągu 3-5 minut wchłonie taką ilość produktu, ile będzie w stanie. Reszta pozostanie na jej powierzchni. Nadmiar produktu ściągamy za pomocą szmatki lub szczotki, lekko polerując skórę.

Krok 4: Głębia koloru, regeneracja koloru, odżywienie skóry i zwiększenie jej właściwości hydrofobowych - Saphir Pommadier Cream

Pommadier Cream najlepiej aplikować w minimalnych ilościach (wysoka wydajność) za pomocą szmatki, masując skórę miejsce przy miejscu okrężnymi ruchami. W celu lepszej kontroli ilości nakładanego kremu, polecamy pozostawić jego część na pokrywce słoiczka, z której będzie nam zdecydowanie łatwiej dawkować. Aplikując krem w trudno dostępne miejsca (szwy, łączenia) lepiej użyć małej szczoteczki, np. Pommadier Brush.

Warto zwrócić uwagę na odcień kremu. Nieco ciemniejsze odcienie kremu od koloru skóry mogą zapewnić jej bardzo ciekawy efekt lekkiej patyny, tak bardzo pożądany przez wielu miłośników obuwia. Najczęściej odcień różniący się o ton od koloru skóry, nie zrobi dużej różnicy i pięknie rozprowadzi się po skórze. Jeżeli masz wątpliwości, co do odcienia - posiłkuj się kartą kolorów.

Krok 5: Ściągamy nadmiar kremu z powierzchni skóry

Skóra w ciągu 3-5 minut wchłonie taką ilość produktu, ile będzie w stanie. Reszta pozostanie na jej powierzchni. Nadmiar produktu ściągamy za pomocą szmatki lub szczotki, lekko polerując skórę.

Krok 6: Warstwa ochronna i wykończenie - polerka x3

W celu utworzenia ochronnej warstwy na powierzchni skóry, zaleca się przy pierwszej pielęgnacji utworzenie 2-3 cieniutkich warstw stosując Pommadier Cream. Po pierwszej polerce i utwardzeniu, powtarzamy aplikację jeszcze dwa razy. W przyszłości wystarczy już tylko 1 warstwa.

Finalnie będziemy trzymać w ręku piękne buty z efektem miękkiej patyny. Jeżeli oczekujesz jednak butów z wyższym połyskiem, nic straconego. Na koniec zastosuj Saphir Pate de Luxe - o tym jak stosować pastę woskową poczytasz TU.