Wysoki Połysk vs Matowa Patyna

Jeżeli chodzi o efekty wizualne na naszych butach preferencji jest wiele. Jedni wolą subtelny mat, półpołysk, inni zaś wręcz lustrzane odbicie na noskach i piętach, która przyciąga uwagę. Nie ma rozwiązań lepszych i gorszych. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Są buty, które lepiej prezentują się w miękkiej matowej patynie niż z wysokim połyskiem, a bywa odwrotnie. Rzecz gustu, wyczucia, koncepcji, harmonii, smaku ... jakkolwiek tego nie nazwać, to Ty decydujesz jak będą prezentowały się Twoje buty.

Wysoki połysk na butach błyskawicznie kojarzy się z służbą wojskową i zapewne tam należy szukać genezy. Pamiętać jednak warto, że poza efektem wizualnym błyszczący efekt stanowi jednocześnie ochronną warstwę wosku, która zmniejsza ryzyko przemoczenia skóry, jej zabrudzenia oraz mechanicznych uszkodzeń. Lepiej zarysować warstwę wosku, którą można szybko zregenerować, niż strukturę skóry, której renowacja (o ile to możliwe) może być kosztowna i pracochłonna.

Buty wykończone lustrzanym połyskiem niewątpliwie przykuwają uwagę i będą właściwe na formalne spotkania oraz w sytuacjach, w których chcesz być zauważonym.

 

Efekt można osiągnąć na wiele sposobów i każdy z czasem wypracowuje swoje optymalne rozwiązania. Najpierw jednak musimy dokonać wyboru - czy interesuje nas wysoki, lustrzany połysk czy też półpołysk lub miękka patyna. W zależności od oczekiwanego efekty, dobieramy środki. Saphir Pommadier Cream pozwala nam na osiągnięcie półpołysku, miękkiego połysku, miękkiej patyny ale o ten najbardziej pożądany efekt - lustrzanego odbicia, będzie już trudniej. Jest to krem o wysokiej koncentracji substancji odżywczych i pigmentów, ale zawierający mniej twardych wosków, które umożliwiają nam osiągnięcie High Gloss.

Ze względu na swoją specyfikę, Saphir Pommadier Cream skutecznie regeneruje kolor skóry, pokrywa drobne rysy, odbarwienia oraz odżywia i uelastycznia skórę.

Saphir Pate de Luxe to najwyższej jakości pasta woskowa, której zastosowanie jest kluczem do osiągnięcia lustrzanego połysku. Koncentracja najlepszych wosków pozwala na niesamowite efekty, jednak samo polerowanie szczotką tu nie wystarczy. Najwyższy stopień połysku osiągany jest w końcowej fazie tworzenia ostatnich warstw dzięki precyzyjnemu polerowaniu bawełnianą szmatką i odrobiny wody.

Fotografia benhour

Należy jednak zaznaczyć, że efekt uzyskujemy tylko na noskach i piętach, a 2-3 razy do roku warto warstwę wosku usunąć i odżywić skórę w tych miejscach kremem Saphir Renovateur. Taki sposób postępowania pomoże nam utrzymać skórę w dobrej kondycji, ponieważ grubsza warstwa wosku na dłuższą metę może ograniczać oddychalność skóry.

Dlatego też warto zapamiętać:

Saphir Renovateur Cream - do czyszczenia, regeneracji i odżywienia skóry
Saphir Pommadier Cream - do renowacji koloru, odżywienia i pierwszych warstw ochronnych
Saphir Pate de Luxe - dla efektu i ochrony skóry