Jak dbać o skórę lakierowaną / lakierki

Lakierki wykonane są najczęściej ze skóry pokrytej poliuretanowym i akrylowym wykończeniem stanowiącym błyszczącą powłokę, której wysoki połysk sprawia, że możemy się w nich przejrzeć. Skóra lakierowana to najczęściej skóra o czarnym wykończeniu stosowana przy produkcji butów na specjalne okazje oraz do tańca. Poza głównym nurtem coraz częściej spotyka się również akcesoria i galanterię wykonaną ze skór lakierowanych, które coraz szerzej są dziś wykorzystywane przez poszczególne marki.

Na załączonych przykładach znajdują się lakierki marki Edward Green oraz Grenson.

Dobrej jakości skóry lakierowane są dość wytrzymałe i nie wymagają zbyt wielu zabiegów, choć czasem tracą wysoki połysk i błyskawicznie uwidaczniają się na nich ślady po nawet minimalnym kontakcie z palcem lub twardą krawędzią. Jest jednak na to sposób - Saphir Vernis Rife pozwala na przywrócenie lakierowanej skórze oryginalnego blasku w ciągu kilku minut.

 

 

 

Saphir Vernis Rife to dziecinnie prosty w zastosowaniu płyn, który jednocześnie czyści i regeneruje skóry lakierowane.

 

Krok 1: Oczyścić skórę wilgotną szmatką

W celu przygotowania skóry do aplikacji Vernis Rife należy oczyścić jej powierzchnię za pomocą wilgotnej (nie mokrej) bawełnianej szmatki.

Krok 2: Zastosuj Vernis Rife

Za pomocą załączonej do opakowania bawełnianej szmatki zastosuj Vernis Rife aplikując płyn w stosunkowo grubej warstwie na powierzchni całego buta. Do czarnych skór stosujemy Vernis Rife w wersji czarnej, do innych kolorów zastosować należy Vernis Rife w wersji bezbarwnej.

Krok 3: Pozostaw do wyschnięcia na 3-5 minut

Po zastosowaniu płynu, należy odczekać do wyschnięcia od 3 do 5 minut. Na powierzchni skóry może być widoczna biała warstwa (nie martw się - to naturalne).

Krok 4: Polerka

Za pomocą czystej i suchej bawełnianej szmatki polerujemy buty, usuwając białą warstwę i uzyskując wysoki połysk - buty są jak nowe!