Jak usunąć rysy i zadrapania na butach

Saphir Pommadier to produkt, który całkiem dobrze radzi sobie z drobnymi,płytkimi rysami oraz odbarwieniami skóry. Kilka warstw kremu o wysokiej koncentracji pigmentów zazwyczaj wystarcza, by uporać się z tego typu problemami. Jednak czasem zdarza się, że rysa czy uszkodzenie skóry jest głębsze i Pommadier Cream nie wystarczy. W takich sytuacjach należy zastosować Saphir Renovating Cream 25ml - krem do renowacji skór na bazie żywicy.

Powyższe zdjęcia obrazują rodzaj uszkodzenia skóry, z którym nie poradzą sobie tradycyjne środki do pielęgnacji. Większość osób w tego typu sytuacjach spisuje buty na straty lub koduje w głowie informację, że ich czas jest policzony, gdyż uszkodzenie prawdopodobnie będzie postępować i nie ma na to rady. Nic bardziej mylnego - naprawa tego typu uszkodzenia jest stosunkowo łatwa i szybka. Zająć może około 5-15 minut pod warunkiem, że mamy pod ręką Saphir Renovating Cream 25ml - krem do renowacji skór, którego wyjątkowy skład sprawia, iż skutecznie wypełnia ubytki, pokrywa rysy i właściwie zastosowany jest praktycznie nie do zdarcia.

Krok 1.
Odtłuszczenie skóry
Przed aplikacją kremu należy bardzo dokładnie wyrównać, oczyścić i odtłuścić skórę w miejscach, w których będzie poddana renowacji. Najlepszym środkiem do tego celu będzie Saphir Renomat. Jeżeli w miejscu uszkodzenia mamy do czynienia z odstającymi, postrzępionymi elementami skóry, wyrównaj powierzchnię wycinając odstające elementy, a jeżeli jest taka potrzeba należy posiłkować się drobnoziarnistym papierem ściernym. Zrób to bardzo dokładnie, gdyż od tego zależy finalny efekt i trwałość renowacji. Im gładsza i lepiej odtłuszczona powierzchnia, tym lepszy efekt końcowy.

Krok 2.
Aplikacja kremu naprawczego do skór
Można to robić na kilka sposobów. Generalnie zawsze lepiej aplikować kilka cienkich warstw, niż jedną grubą i tak należy robić zawsze przy płytkich i średnich rysach oraz ubytkach.
Jeżeli jednak ubytek jest na tyle duży, że aplikacja warstw nie znajduje zastosowania można to zrobić jak na poniższych zdjęciach. Za pomocą małego narzędzia lub palca aplikujemy Renovating Cream w miejscu uszkodzenia, masując powierzchnię w celu wygładzenia struktury. Największą sztuką w tym przypadku jest osiągnięcie jak najbardziej gładkiego wykończenia. Następnie czekamy kilka minut do wyschnięcia i polerujemy. Wykańczamy aplikując Saphir Pommadier Cream i również polerujemy.

Za pomocą Saphir Renovating Cream 25ml można zdziałać cuda i niewielkim kosztem uratować wiele par butów. Nawet kompletni amatorzy po pierwszej swojej renowacji są oszołomieni efektami. Przy odrobinie doświadczenia i kilku wykonanych renowacjach staniesz się mistrzem, zadziwiając bliskich oraz siebie samego :)

Mniej lub bardziej zaawansowani fachowcy za pomocą prostego zestawu dokonują niesamowitych renowacji - po takim zabiegu buty prezentują się jak nowe, a przeciętny użytkownik nawet oglądając buty z bliska nie jest w stanie określić miejsc ingerencji (nie wspominając o butach znajdujących się na nogach i oglądanych z perspektywy głowy).

Kompletny zestaw do renowacji:

1. Saphir Renomat - czyszczenie, odtłuszczenie skóry i przygotowanie skóry
2. Saphir Renovating Cream 25ml (pełna paleta kolorów, które można mieszać między sobą) - miejscowa renowacja głębszych rys, zadrapań oraz uszkodzeń mechanicznych
3. Saphir Juvacuir 75ml (paleta kolorów, które można mieszać między sobą) - renowacja płytszych rys, odbarwień i renowacja koloru skór
4. Saphir Pommadier - pierwsza faza wykończenia
5. Saphir Pate de Luxe (opcjonalnie) - druga faza wykończenia z połyskiem

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę w niewidocznym miejscu, sprawdzając działanie produktu. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności. Jeżeli masz wątpliwości lub nie czujesz się na siłach, by podjąć się konkretnej czynności - nie rób tego i oddaj buty do Dobrego Szewca.